• icon پرواز امارات
  • icon کلاس های پروازی
  • icon بیزینس کلاس
  • icon ترمینال 3 فرودگاه

هواپیمایی امارات

امارات بزرگترین خط هوایی خاورمیانه است که دفتر مرکزی‌اش در دبی قرار دارد و متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری دولت دبی است. امارات هر هفته بیش از 3400 پرواز به 142 شهر در 78 کشور دارد. وب‎سایت هواپیمایی امارات خدمات آنلاین رزرو پرواز و هتل، کرایه اتومبیل، چک کردن وضعیت پرواز و برنامه‌های تخفیفی برای مشتریان ثابت ارائه می‌دهد.

کلاس پرواز

امارات سه کلاس پرواز فرست، بیزنس و اکونومی دارد. فرست کلاس امارات برای امکانات لوکسش معروف است؛ می‌توانید در سوئیت خصوصی‌تان دوش بگیرید یا از اسپا استفاده کنید. هر وقت هوس کردید از منوی مخصوص 5‌ستاره، غذا و نوشیدنی سفارش دهید و از 1800 شبکه تلویزیونی لذت ببرید. در بیزنس کلاس صندلی‌تان علاوه بر اینکه تخت می‌شود، سرویس تلفن و شارژ کردن لپتاپ هم کنارش دارد. در کلاب انحصاری هواپیما هم می‌توانید با همراهان یا مسافران دیگر گپ بزنید، موزیک گوش کنید و نوشیدنی بخورید. در اکونومی مانیتور شخصی روبرو‌یتان دارید که شبکه‌های تلویزیونی متنوعی را نمایش می‌دهد. تمام صندلی‎ها هم سرویس تلفن و ارسال ایمیل و پیام کوتاه دارند. کابین طوری طراحی شده که فضا نسبتا باز و صندلی‌ها راحتند. نورپردازی هم طوری‌ست که جت‌لگ ناشی از پرواز کمتر اذیتتان کند. یک وعده غذای چندبخشی که ترکیبی از آشپزی محلی و بین‌المللی‎ست همراه با نوشیدنی سرو می‌شود. برای بچه‌ها هم برنامه سرگرمی مخصوص و غذای مخصوص دارند.

مقدار بار مجاز:

در اکونومی 30 کیلو بار، در بیزنس 40 کیلو و در فرست کلاس 50 کیلو بار می‌توانید با خود ببرید. بار مجاز داخل کابین هم 7 کیلو است. برای اینکه بدانید پروازتان دقیقاً چه امکاناتی دارد، می‌توانید شماره پرواز را در سایت امارات وارد کنید.

هواپیما و صندلی:

 ناوگان مدرن و پیشرفته‌ امارات 231 هواپیما شامل سه مدل ایرباس و 4 مدل بوئینگ 777 است. صندلی‌های اکونومی راحتند و علاوه بر جای سر قابل تنظیم، مانیتور شخصی با بیش از 600 کانال تلویزیونی و محل مخصوص شارژ لپتاپ هم دارند. امارات یکی از معدود خطوط هوایی است که در بوئینگ 777 خود ده صندلی در هر ردیف دارد. مانیتور‌های اکونومی امارات بزرگترین صفحه نمایش را بین تمام خطوط هوایی دارند. سیستم سرگرمی داخل کابین امارات ICE است که مخفف اطلاعات، ارتباطات و تفریح است و از سال راه‌اندازی‌اش در 2003 تا کنون هر سال جایزه‌ بهترین سیستم سرگرمی داخل کابین را از وبسایت «اسکای‌ترکس» دریافت کرده. تعداد کانال‌هایICE  از سیستم‌های سرگرمی تمام خطوط هوایی دیگر بیشتر است. هواپیماییِ 4‌ستاره‌ امارات جایزه‌ بهترین خط هوایی خاورمیانه و همینطور خط هوایی سال را هم در 2013 دریافت کرده است.

Read More

کلاس های پروازی (IATA class codes  )

کلاس های پروازی که برای کمک به شرکت های هواپیمایی جهت مشخص کردن نرخ و استانداردسازی شرایط سفر در بلیت مسافری و سایر اسناد ترافیک ایجاد شده اند به سه بخش تقسیم می شوند.

-  درجه یک : (First Class  ) گران ترین و راحت ترین صندلی های موجود در هواپیما هستند.

-  درجه تجاری : (Business Class  ) از کیفیت بالایی برخوردار هستند و معمولا توسط مسافرهای تجاری خریده می شوند.

-  درجه اقتصادی : ( Economy Class  ) بیشتر صندلی های هواپیما از این نوع هستند و بیشتر توسط مسافرهایی که سفرهای تفریحی می روند خریده می شوند.

این کلاس ها از طرف « یاتا » مشخص شده و در 728 . Res  به ایرلاین ها معرفی می شود. ممکن است کلاس های پروازی در بعضی از متون تحت عنوان (RBD ) (Reservation / Booking / Designators ) یا Prime booking code  نیز مشاهده شود. در ادامه سه کلاس اصلی پروازی و Sub – class  های معرفی شده از طرف «یاتا» نشان داده شده است.

First Class Category

R :   Supersonic  or  First  Class  Suit

P:    First  Class  Premium

F:    First  Class

A :   First  Class  Discounted

 __________________________

Business  Class  Category

J :   Business  Class  Premium

C :  Business  Class 

D :  Business  Class  Discounted

I  :  Business  Class  Discounted

Z :  Business  Class  Discounted

 __________________________

Economy / Coach Class Category

W :  Economy/ Coach Premium

S   :  Economy/Coach

Y  :   Economy/Coach

B  :   Economy/Coach Discounted

H  :   Economy/Coach Discounted

K :    Economy/Coach Discounted

L :    Economy/Coach Discounted

M:   Economy/Coach Discounted

N :   Economy/Coach Discounted

Q :   Economy/Coach Discounted

T  :   Economy/Coach Discounted

V :   Economy/Coach Discounted

X :   Economy/Coach Discounted

Read More

کلاس تجاری در بوئینگ 777-200Ers، بوئینگ 777-200LRs ، بوئینگ 777-300s، و بوئینگ 777-300Ers؛ صندلی ها دارای ابعاد 1.5 متری (60 اینچ) هستند که به 2 متری (79 اینچ)، به صورت زاویه دار افزایش می یابند. امکانات این هواپیما عبارتند از استفاده از سالن ماساژ، قسمت خصوصی، پشت سری بالدار با قابلیت تحرک شش حالته، دو چراغ مخصوص خواندن مجزا و یک چراغ بالای سر برروی صندلی، منبع تغذیه در صندلی، پورت USB و سوکت RCA برای اتصال لپ تاپ ، بیش از 600 کانال سرگرمی در ICE، نشان داده شده روی صفحه نمایش تلویزیون 17 اینچی(43 سانتی متر) است.

 

A340-500s  دارای صندلی های با قابلیت تخت شو هستند که 1.5 متر (60 اینچ) طول و 46 سانتی متر (18 اینچ) عرض دارند. کلیه هواپیماهای A340-500 دارای سیستم ICE در هر سه کلاس هستند. بوئینگ 777-200s  دارای صندلی های با عرض 52 سانتی متر و با طول 1.5 متری (58 اینچ) هستند. بوئینگ 777-200s همچنین قابلیت سیستم ICE را دارا می باشد. در ایرباس A330 و A340-300s، صندلی ها در کلاس استاندارد تجاری هستند و قابلیت تخت شدن و با صفحه نمایش پشت صندلی را دارند. این صندلی های کلاس تجاری کوچکتر از دیگر صندلی های کلاس تجاری در ناوگان امارات هستند زیرا این هواپیما عمدتا در مسیرهای حمل و نقل کوتاه متوسط استفاده می شود. در ایرباس A380-800 ، صندلی ها به شکل یک تخت به طور کامل صاف در می آیند و مجهز به بارهای کوچک شخصی هستند. با توجه به طرح منحصر به فردstaggered، نیمی از صندلی های کلاس تجاری در A380 امارات 23 سانتی متر (9 اینچ) کوتاه تر از دیگر هواپیماها هستند، تنها در 1.8 متر طول. مسافران کلاس تجاری نیز دسترسی به بار on-board در عقب هواپیما دارند.

Read More

ترمینال 3 فرودگاه بین المللی دبی

 

 

این ترمینال در سال 2008 افتتاح شد. در آن زمان این ترمینال بزرگترین سازه جهان بود و در حال حاضر با 1.713.000 متر مربع  بزرگترین ترمینال فرودگاهی جهان است. این ترمینال با هزینه 5/4 میلیارد دلار ساخته شده که تنها به هواپیمایی EMIRATES  اختصاصی دارد و قابلیت گنجایش 43 میلیون مسافر در سال را داراست .

طراحی این ترمینال شامل سازه ای زیر زمینی با چند قسمت است؛  LONUGE  های کلاس های پروازی  ,BUSINESS FIRST ، رستوران ها ، 180 عدد کانتر و پارکینگ با گنجایش 2600 خودرو و مراکز خرید عظیم.

سیستم تحویل بار

سیستم تحویل بار موجود در این ترمینال بزرگترین سیستم در دنیا با ظرفیت 8000 توشه در ساعت است. این سیستم دارای 21 نقطه تزریق بار با بیش از 90 کیلومتر نوار نقاله با ظرفیت 15.000 توشه در ساعت است.

ترمینال 3 دارای 2 قسمت A و B  است .قسمت A با هزینه 2/3 میلیارد دلار در سال 2013 افتتاح شد .قسمت B تنها به هواپیمایی امارات اختصاص دارد. لژهای این بخش شامل کلاس های پروازیBUSINESS FIRST  است .

لژهای FIRST CLASS  قابلیت گنجایش 1800 مسافر در فضای 12.600 متر مربعی داراست . لژ BUSINESS CLASS  ظرفیت 3.000 مسافر را در 13.500 متر مربع فضا را داراست .کل فضای قسمت B  120.000 متر مربع است که شامل فروشگاه DUTY FREE  ، 18عدد رستوران و 30 عدد هتل است.

ورود و خروج

در خروج ، 126 کانتر برای کلاس پروازی ECONOMY  و 36 کانتر برای کلاس پروازی BUSINESS FIRST وجود دارد.

در ورود ، این ترمینال شامل 52 کانتر ، 14 قسمت تحویل بار و 12 عدد گیت الکترونیکی است .

خطوط ریلی :

این ترمینال دو خط مترو برای سهولت دسترسی مسافرین دارد . 

Read More

اسپادانا | مجری بزرگترین تورهای شرق آسیا

شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسپادانا

مشهد - بلوار هاشمیه - بین هاشمیه 3 و 1

تلفن: 8829910 - 0513

فکس: 8821411 - 0513